SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Fındıkta Verimlilik ve Fındık İşleme Sektörü Değer Zinciri Analizi çalıştayı düzenlendi
Doğu Karadeniz’de Alternatif Turizm Markalaşma Yolunda Projesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi
Rize’de İmzalar Atıldı
Turizmde Hedef Pazarı Çeşitlendirme Çalışmaları Devam Ediyor
Turizmi 12 Aya Yaymak İçin Çalışmalar Devam Ediyor
06 Nisan2015
DOKA Körfezde Tanıtım Çalışmalarına Devam Ediyor

Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarlarından “International Property Show 2015” 30 Mart- 1 Nisan tarihlerinde Dubai’de gerçekleştirildi.

DOKA, Ortadoğu’nun en büyük Gayrimenkul Fuarı olan Dubai Uluslararası Gayrimenkul Fuarı (Dubai International Property Show) ve Annual Investment Meeting-AIM’ye (Yıllık Yatırım Toplantısı) katılım sağlayarak bölgemizin gayrimenkul ve turizm yatırım ortamının tanıtımını gerçekleştirdi. Fuara DOKA’yı temsilen Tanıtım Birimi Uzmanı Adil Soltan, Trabzon Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Murat Karaca ve Gümüşhane Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Serkan Atabaş katıldı.

30 Mart-1 Nisan arasında Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde Dubai Emiri Şeyh Muhammed Bin Rashid Al Maktoum’un himayesinde gerçekleştirilen Dubai Yatırım Kongresi (AIM) ile birlikte düzenlenen 11. Dubai Uluslararası Gayrimenkul Fuarına (IPS) Türkiye’den katılım yoğun oldu. Ortadoğu, Asya-Pasifik, Avrupa ve Afrika bölgesinden inşaat şirketlerini, gayrimenkul danışmanlarını, bireysel yatırımcıları ve sektöre yön veren kuruluşları bir araya getiren Dubai IPS, Dubai Yıllık Yatırım Kongresi ile birlikte yaklaşık 20 binin üzerinde ziyaretçi çekti ve her iki organizasyon da 80’den fazla ülkenin katılımı ile gerçekleşti.

Fuarın ilk gününde Dubai Ekonomi Bakanı Sultan bin Saeed Al Mansouri standımızı ziyaret ederek bölgemizin yatırım ortamı ve Ajansımız hakkında bilgi aldı.

Fuarda Fas Lojistik ve Ulaştırma Bakanı Aziz Rabbah standımızı ziyaret etti ve kendisiyle işbirliği olanakları üzerine görüşmeler gerçekleştirildi. Ajansımız faaliyetleri, bölgemiz yatırım ortamı hakkında bilgilendirme yapıldı.

Standımıza Dubai Başkonsolosumuz Erdem Ozan ziyarette bulunarak kendisine bölgemizde uygulanmakta olan makro projeler, bölgemizin yatırım ortamı ve Ajans faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapıldı. Ayrıca, Körfez Ülkeleri İşadamları Forumu Başkanı Dr. Shabab Ahmet Al-Azazi ile bölgemize Körfez ülkelerinden yatırımcı çekilmesi ve körfez ülkeleriyle bölgemizin dış ticaretinin artırılması konularında görüşülerek işbirliği yapılmasına karar verildi.

Yılık Yatırım Toplantısı (AIM)’na katılım sağlayan dünyanın çeşitli ülkelerinin Yatırım ve Tanıtım Ajanslarının ve ülkelerin yatırımla ilgili Bakanlıkların stantlarına ziyaretler gerçekleştirilerek bölgemiz ve ajansımızın yatırım ortamı hakkında bu kurumlara bilgilendirme yapıldı.

Gayrimenkule Doğu Karadeniz Damgası

Bu yıl da Doğu Karadeniz Bölgesinden birçok firma fuara ilgi gösterdi. Fuara katılan Bölge firmaları Fuarın körfez bölgesi yatırımcılarına ulaşılması noktasında bir köprü olma misyonu üslendiğini ve Doğu Karadeniz Bölgesindeki Gayrimenkul satışlarını arttıracağı görüşünde birleştiler.

Fuarda gayrimenkul yatırımlarının yanı sıra turizm, sağlık kompleksleri, fizik tedavi ve ruhsal engelli bakım merkezleri, imalat sanayi, tarım ve hayvancılık yatırımları yapmayı planlayan birçoğu Arap yatırımcı olmak üzere uluslararası yatırımcılarla tanışılarak bölgemizin yatırım potansiyeli, bölgemizde uygulanmakta olan devlet destek ve teşvikleri ve Kalkınma Ajansımızca yatırımcılara sağlanan hizmetler hakkında bilgi verildi.

Bu kapsamda Dubai’de medikal, inşaat ve turizm sektörlerinin öncü şirketlerinden olan Armada Group şirket sahibi M.R. Hakmi ve şirket CEO’su Ziad Tarik Al Falahi’nin davetleri üzerine firmaları ziyaret edilerek geniş kapsamlı bir görüşme yapıldı. Sağlık turizminin tüm unsurlarını kapsayan yatırımları için kendilerine destek verileceği belirtildi.

Körfez yatırımcısının buluşma noktası

Dubai International Property Show (IPS) ve Dubai Yatırım Kongresi (AIM) hem uluslararası hem de Körfez Ülkeleri emlak piyasalarının konut, ticari ve karma kullanımlı gayrimenkul ürünlerinin tanıtım platformu olmakla birlikte, özellikle Körfez Ülkeleri yatırımcılarını buluşturan bir organizasyon olma özelliğini taşımaktadır.

Dubai IPS, gayrimenkul firmalarının direk satış yapabilecekleri uluslararası yatırım fırsatları sunan ve katılımcı firmaların geniş bir network elde edebilecekleri dünya standartlarında önemli bir organizasyondur. Fuar alanında satış yapma lisansı olan tek fuar olması, her yıl işlem değeri artan Dubai Gayrimenkul fuarını diğer gayrimenkul fuarları arasında farklı kılmaktadır.

KAYS
KAYS
DUYURU/İLAN
DUYURU/İLAN
Yatırım
YATIRIM
BİLGİ EDİNME
BİLGİ EDİNME
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESİ
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERİ
Faydalı Linkler
FAYDALI LİNKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
24
Çar
Tem2024