SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Rize’de İmzalar Atıldı
Turizmde Hedef Pazarı Çeşitlendirme Çalışmaları Devam Ediyor
Turizmi 12 Aya Yaymak İçin Çalışmalar Devam Ediyor
Bölge ihracatının artırılması için KOBİ'lere destek verilecek
Bakan Kacır, Kadınlar Dokuyor Atölyesini Ziyaret Etti
15 Mayıs2015
DOKA DUBAİ ATM 2015 Fuarı’nda

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) 4-7 Mayıs 2015 tarihleri arasında Dubai’de düzenlenen uluslararası turizm fuarına katıldı. Bölgenin tanıtımının etkin sağlanması adına TÜRSAB Doğu Karadeniz Bölge Yürütme Kurulu ile işbirliği dâhilinde Doğu Karadeniz Bölgesi’nde faaliyet gösteren 8 adet acente DOKA standında yer aldı. Fuara katılan Körfez Bölgesi seyahat acenteleri ve turistlerden yoğun ilgi gören Doğu Karadeniz, Arap turistler arasında bilinirliğinin geçmiş yıllara göre çok fazla artış gösterdi. Fuara katılan bölge acenteleri ile Dubai yerel basını röportaj gerçekleştirerek, tanıtım hedefleri ve Arap turizmine yönelik beklentiler konusunda bilgiler verildi.

Her geçen yıl artarak devam eden Arap turist ilgisini etkin seviyede tutmak adına bölge seyahat acenteleri Körfez’de aktif faaliyet yürüten acentelerle görüşmeler gerçekleştirdi.

Turizm tanıtım faaliyetlerinin yanı sıra bölgeye yatırım yapmak isteyen Arap yatırımcılarla da verimli görüşmeler yapılarak, yatırımcılar bölgeye inceleme yapmaları için davet edildi.

Bu kapsamda bölgemize kayak merkezi, hastane, 5 yıldızlı oteller, tatil köyleri, otomotiv yedek parça imalatı yapmayı planlayan petrol istihraç, altın madenciliği, gayrimenkul, turizm, sağlık, bilgi teknolojileri sektörlerinde faaliyet gösteren firmalarla işletmelerinde görüşülerek yatırım projeleri hakkında kendilerinden ayrıntılı bilgi alındı. Ayrıca bir dış ticaret firması ziyaret edilerek, bölge ile Dubai arasında dış ticareti yapılabilecek potansiyel ürünler, bu ürünlerin sahip olması gereken kalite standartları ve dış ticaret fiyatları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Fuarda, 6 Körfez ülkesinde faaliyet gösteren merkezi Suudi Arabistan, Riyad’da bulunan Körfez İşadamları İşbirliği İş Forumu’nun Başkanı ile bölgeye yatırımcı çekilmesi ve bölgeyle Körfez ülkeleri arasında dış ticaretin artırılması konularında işbirliği yapılmasına karar verildi.

Birleşik Arap Emirliklerinin 4. Büyük şehri olan Ajman’ın Serbest Bölgesi ziyaret edilerek, yetkililerden serbest bölgede gerçekleştirilen faaliyetler, yatırımcılara sunulan imkânlar, destek ve teşvikler, serbest bölgede yer almak için sahip olunması gereken şartlar hakkında bilgi alındı. Ayrıca serbest bölgeyle bölgemiz arasında hangi ürünlerin dış ticareti yapılabileceği konusunda da görüşmeler gerçekleştirildi.

KAYS
KAYS
DUYURU/İLAN
DUYURU/İLAN
Yatırım
YATIRIM
BİLGİ EDİNME
BİLGİ EDİNME
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESİ
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERİ
Faydalı Linkler
FAYDALI LİNKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
29
Çar
Mayıs2024