SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Kuzey Afrika Ülkeleri Seyahat Acentelerine Tarihi İpek Yolu Kültür Rotası Tanıtıldı
Karadeniz İpekyolu Kültür Rotası Bölge Turizm Potansiyelini Geliştiriyor
Karadeniz Havzasında Mavi Ekonominin Güçlendirilmesi Proje Çalıştayı Yapıldı
Doğu Karadeniz’de Mavi Ekonomi Gelişiyor
Karadeniz Havzasında Coğrafi İşaretler Ağı (BS GIN) Projesi Tamamlandı
05 Haziran2015
Arap Yatırımcılar Bölgeden Memnun Kaldı

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından fuarlarda yapılan tanıtım ve görüşmelerin katkıları ortaya çıkıyor. Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından Dubai Gayrimenkul ve Turizm Fuarı’nda bölgenin tanıtımı yapılan Dubai merkezli Armada Grup’un Yönetim Kurulu Başkanı ve Ceosu bölgeye yapmayı planladığı yatırımlar için Trabzon’a geldi.

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı ve Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nın davetlisi olarak Trabzon’da incelemelerde bulunan Armada Grup Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Muhammet Raıf Hakmi ve Ceo Dr. Jamal Abdalla Dubai yapmayı planladığı proje için görüşmelere başladı. Trabzon Valisi A. Celil Öz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu, DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım’ı ziyaret etti.

Heyetin Dubanin önde gelen iş adamlarından biri olduğunu ifade eden DOKA Genel Sekreteri Kaldırım, projenin çok geniş kapsamlı tutulduğunu ifade etti. Projenin içerisinde üniversite, Hastane, 5 yıldızlı otel ve konaklama merkezleri ve alış veriş merkezleri ile tek başına bir yaşam alanı olması ön görüldüğünü kaydetti. Genel Sekreter Kaldırım, Dubaili gurubun farklı alanlarda da yatırım planladığını ifade etti. Bunlar arasında yaşlı bakım merkezi, turizm tatil köyü gibi projeler ile de ilgilendiklerini bildirdi.

TTSO Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu Dubai merkezli heyet ile Trabzon’da saha inceleme ziyaretlerinde bulunduklarını kaydetti. Uygun alanlar üzerinde ön görülen projenin teknik çalışmalarının yürütüldüğünü ifade etti. Yatırımın büyük ölçekli olmasının bölge ekonomisinde ciddi katma değer yaratacağını sözlerine ilave etti.

Armada Grup Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Muhammet Raıf Hakmi ve Ceo Dr. Jamal Abdalla görüşmelerde Trabzon’u beğendiklerini dile getirdi. Yatarım yapmayı arzu ettiklerini sözlerine eklediler. Düşündükleri projeyi resmi makamlarla görüştüklerini kaydeden Hakmi, Trabzon’da kendilerine gösterilen ilgiye de teşekkür etti.

Dubai’nin önde gelen firmalarından olan Armada Holding özellikle sağlık, turizm ve inşaat alanlarındaki çalışmaları bulunuyor. Saha ziyaretlerinin ardından Dubaili işadamlarına TTSO’da Hacısalihoğlu ve Kaldırım tarafından projeler üzerinde bilgi verildi. Ardından Trabzon’a özgün el sanatı ürünleri ve plaket takdim edildi.

KAYS
KAYS
ANNOUNCEMENTS
ANNOUNCEMENTS
INVESTMENT
INVESTMENT
INFORMATION
INFORMATION
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESI
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERI
Faydalı Linkler
FAYDALI LINKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
05
Pts
Haz2023