SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
doka@doka.org.tr | 444 8 290
Doğu Karadeniz’de Alternatif Turizm Markalaşma Yolunda Projesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi
Rize’de İmzalar Atıldı
Turizmde Hedef Pazarı Çeşitlendirme Çalışmaları Devam Ediyor
Turizmi 12 Aya Yaymak İçin Çalışmalar Devam Ediyor
Bölge ihracatının artırılması için KOBİ'lere destek verilecek
05 Mayıs2015
Alector Projesi, Kültürel Miras Üzerine Yuvarlak Masa Toplantısı Yapıldı

“Sınır Ötesi Düzeyde Kültürel Miras Turizminin Kalite Standartlarını Geliştirmek Amaçlı Çok Sayıda ve Seviyede Aktörlerin İşbirliği Ağı (ALECTOR)” Projesi kapsamında 30 Nisan 2015 tarihinde Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) merkezi konferans salonunda, DOKA ALECTOR proje ekibi ve yerel/bölgesel aktörlerin bir araya geldiği bir çalıştay gerçekleştirildi. ALECTOR Projesinin hedef ve aktiviteleri kapsamında “İpekyolu” teması altında ele alınacak olan pilot proje ve kapsamı çalıştayın ana gündem maddeleri olarak görüşüldü.

TR90 bölgesinden, TURSAB, TTSO, Valilik, Belediye, Rehberler Odası, turizm sektörü firmaları ve kaymakamlıklar gibi yerel yönetimlerin katılımı ile gerçekleştirilen çalıştayda ALECTOR projesi kapsamında ele alınacak 10 somut ve/veya soyut kültürel miras teması katılımcıların görüşlerine açılarak, katılımcıların fikirleri hem sözlü olarak hemde gerçekleştirilen anket üzerinden alındı. Pilot proje kültürel miras temalarının görüşülmesinin akabinde proje kapsamında işbirliği yapmak isteyen kurumlar ile ALECTOR projesi kapsamında ortak çalışma isteğini orta koyan işbirliği anlaşmaları imzalanarak çalıştay tamamlandı.

ALECTOR Projesi kapsamında bundan sonraki süreçte belirlenen kültürel miras öğelerinin tarihi ve kurgusal öğeleri içeren hikaye detaylarının oluşturulması için ikili ve çok taraflı toplantı/çalıştaylar düzenlenerek proje çalışmaları devam edeceği belirtildi.

Türkiye’den İstanbul Valiliği (IPA Lider Kuruluş) METGEM, ve DOKA’nın proje ortakları olarak yer aldığı ALECTOR projesi ile Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Moldova, Ukrayna ve Gürcistan’dan 9 proje ortağının 2013-2015 yılları arasında 24 ay sürecek olan bu projede tematik konseptler üzerinden kültürel miras öğelerinin turizmde daha etkin kullanımına katkı sağlayacak pilot çalışmalar yapılması üzerine çalışmaktadır.

Galeri
KAYS
KAYS
DUYURU/İLAN
DUYURU/İLAN
Yatırım
YATIRIM
BİLGİ EDİNME
BİLGİ EDİNME
Uzman Görüşü
UZMAN GÖRÜŞÜ
Kalkınma Kütüphanesi
KALKINMA KÜTÜPHANESİ
Kalkınma İdareleri
KALKINMA İDARELERİ
Faydalı Linkler
FAYDALI LİNKLER
DOKA ROOF
DOKA ROOF
17
Pts
Haz2024